Tulkojumi un citi valodu risinājumi
lietuviešu valodā

1

Noskaidrot cenu / uzdot jautājumu

  (Pievienot dokumentu līdz 20 MB)

  Kvalitātes un konfidencionalitātes garantija, ko apstiprina ISO sertifikāti

  Mūsu projektu vadītāji runā latviešu, krievu, angļu, vācu un poļu valodā

  99% klientu saņem cenas piedāvājumu mazāk nekā 15 minūtēs

  Vairāk nekā 3000 valodas speciālistu un dzimtās valodas runātāju

  Vairāk nekā 98% klientu mūs labprāt ieteiktu saviem draugiem un partneriem

  Mūsu birojā katru gadu tiek iztulkoti vairāk nekā 16 miljoni vārdu

  RISINĀJUMI, KURUS VISBIEŽĀK NODROŠINĀM NO/UZ LIETUVIEŠU VALODU:

  VALODU KOMBINĀCIJAS:

  latviešu–lietuviešu; lietuviešu–latviešu; igauņu–lietuviešu; lietuviešu–igauņu; angļu–lietuviešu; lietuviešu–angļu; krievulietuviešu; lietuviešukrievu; poļulietuviešu; lietuviešu–poļu; ukraiņu–lietuviešu; lietuviešu–ukraiņu; čehulietuviešu; lietuviešu–čehu; vāculietuviešu; lietuviešu–vācu; spāņulietuviešu; lietuviešu–spāņu; frančulietuviešu; lietuviešu–franču; itāļulietuviešu; lietuviešu–itāļu; dāņulietuviešu; lietuviešu–dāņu; zviedrulietuviešu; lietuviešu–zviedru; norvēģulietuviešu; lietuviešu–norvēģu; somulietuviešu; lietuviešu–somu u. c.

  LIETUVIEŠU VALODA FAKTOS

  Lietuviešu valoda pieder indoeiropiešu valodu saimes baltu valodu grupai. Tā ir valsts valoda Lietuvā, savukārt kā mazākumtautības valodu to visvairāk izmanto Latvijā, Igaunijā, nedaudz arī Polijā un Baltkrievijā.

  Kopumā lietuviešu valodā runā aptuveni 3,15 miljoni cilvēku: 2,9 miljoni Lietuvā un ap 200 tūkstošiem ārpus tās.

  Lietuviešu valoda ir radniecīga latviešu valodai. Uzskata, ka abas valodas līdz 13. gadsimtam veidojušās kopīgi un tikai vēlāk sadalījušās divās atsevišķās valodās. Šo valodu pirmsākumi meklējami jau 3. gadsimtā pirms mūsu ēras, kad Baltijas jūras piekrasti apdzīvoja senās baltu ciltis.

  Lietuviešu valodā izdala divus lielus dialektus – augštaišu un žemaišu. Abiem dialektiem ir trīs izloksnes, kas sīkāk iedalāmas 14 izlokšņu variantos.

  Senākais lietuviešu valodas rakstības piemineklis saglabājies no 1525. gada – kāds liturģisks teksts, bet pirmā lietuviešu valodā iespiestā grāmata ir tapusi baznīcas vajadzībām 1547. gadā.

  No 16. gadsimta līdz 18. gadsimta beigām Lietuvā paralēli pastāvējuši pat trīs rakstības varianti.

  Lielu artavu lietuviešu literārās valodas veidošanās procesā devis Jons Jablonskis (Jonas Jablonskis), kas tās pamatā ir izmantojis augštaišu dialektu.

  Lietuviešu literārā valoda ir veidojusies tautai smagos apstākļos, kad Krievijas Impērijas īstenotās rusifikācijas politikas dēļ, sākot no 1864. gada, aptuveni pusgadsimtu mūsdienu Lietuvas teritorijā bija aizliegts izdot grāmatas lietuviešu valodā, taču tās tomēr ieveda slepeni.

  Lietuviešu valodā izmanto latīņu alfabētu ar 32 burtiem.

  Visvairāk aizguvumu lietuviešu valodā ir no slāvu, ģermāņu valodām un citām baltu valodām, kā arī no somugru saimes valodām.

  Valodas kods ISO 639-1: lt.